08 września 2017

Jesteś kierowcą? Zobacz jakie zmiany w mandatach weszły od 2 września 2017.

Płacenie mandatów nie należy do przyjemnych. Poza tym mamy naturalną skłonność do zapominania o uregulowaniu płatności. Czym to skutkuje? Wezwaniami do zapłaty lub ściągnięciem należności przez Urząd Skarbowy. Co ważne, Urząd nie jest zobowiązany do poinformowania o zajęciu środków.

Teraz dla zapominalskich weszło nowe rozwiązanie. Uchwalona przez Sejm 7 lipca i podpisana przez prezydenta 24 lipca nowelizacja Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia weszła w życie 2 września.

Od 2 września można opłacić mandat zaraz po wystawieniu bezpośrednio u policjanta. Jak? Kartą kredytową! Wymagany jest do tego druk, który posiada pole „płatność kartą lub innym instrumentem płatniczym”. Oprócz karty kredytowej możesz wykorzystać smartfon z aplikacją i płatności mobilne.

Jeżeli funkcjonariusz nie posiada jeszcze nowych druków (policja może korzystać ze starych do 12 miesięcy od zmiany przepisów) na starych formularzach – w odcinku „C” – policjant zobowiązany jest do ręcznego dopisania wyrazów „płatność kartą” lub „płatność instrumentem płatniczym”.

Rzeczywistość nie jest jednak taka różowa bo co zrobić jeżeli policjant nie posiada terminala?


15 września 2014

Jesteśmy na Facebooku!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Dostawać informację na temat konkursów i promocji? Dzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat naszych usług? Odwiedź nasz profil na Facebooku! Dzięki temu najszybciej dowiesz się, co u nas nowego i wymienisz informacjami z innymi użytkownikami!

Zapraszamy! Znajdziesz nas klikając TUTAJ

Zespół Bezpiecznej Rodziny


Odświeżyliśmy naszą stronę!

Mamy przyjemność przedstawić Wam zupełnie nową stronę o Gdzie Jest Auto! Serwis WWW to nieodłączna część naszej usługi, więc nie mogliśmy pozostawić jej bez odpowiedniej oprawy. To tutaj znajdziecie wszystkie informacje o usłudze. Chcesz się dowiedzieć gdzie jest Twoje auto? Sprawdzić cenę usługi lub przekonać się, czy jest dostępna u Twojego operatora? Dzięki nowej stronie sprawdzisz to bez problemu!

Życzymy miłego korzystania,

Zespół Bezpiecznej Rodziny